Hakkımda

tarafından mehtapnazangoktas.com

1968 doğumlu evli ve 2 çocuk annesidir. Aile kökleri bir uçta Balkanlara, bir uçta Orta Anadolu Türklerine dayanıp Sivaslıların gelinidir. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimlerini subay bir babanın kızı olarak Anadolu’nun birçok ilinde tamamlamış olup İşletme Fakültesi mezunudur.

Eğitim sektörünün her kademesinde 30 yıllık bir tecrübe ile Mustafa Kemal’in çocuklarının ve gençlerin yetişmesi için eğitim ve öğretimin her kademesinde “eğitmen ve idareci” olarak görev yapmıştır. Gençlerin akademik, bedensel, zihinsel, ruhsal gelişimlerine katkı sağlayacak ulusal ve uluslararası organizasyonların hayata geçirilmesi için önemli rol oynamış ve katkı sağlamıştır.

“Eğitimi bilimsel bilimsel bir eğitimle ancak işi bilen, tecrübeli, ülke gerçeklerini ve dünyayı okuyabilen, milli ve manevi değerlerine gönülden bağlı kişiler ile düzeltebiliriz.” diyerek, eğitimde Türkiye’ye İYİ gelmek ve katkı sağlamak için görev almıştır.

Dünyada kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren ilk ülke Türkiye’dir. “Egemenlik bir ulusun ise, bu ulusun yarısını oluşturan kadınlar; egemenlik hakkını kullanmak için siyasette olmalı, demokrasi için siyasette olmalı, ve barış için siyasette olmalıdır.” görüşü ile 2018 yılında 27. Dönem genel seçimlerinde İyi Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olarak “İYİ“‘lerin arasın katılmıştır. Seçim çalışmalarını İstanbul ve KKTC’de yürütmüştür. KKTC İyi parti teşkilatının kuruluşunda büyük çaba göstermiştir.

2020 – 2023 yılları arasında İstanbul İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı ve Siyaset Akademisi Başkanı olarak görev yapmıştır. Görevi gereği 39 ilçede teşkilat eğitimleri vermiştir.

  • İYİ BİR TÜRKİYE’NİN YOLU
  • İYİ İNSANLARA,
  • İYİ KADINLARA,
  • İYİ GENÇLERE ve HUZURA
  • İYİ GELECEK…